DOBRY PROGRAM DO PROJEKTOWANIA KUCHNI. JAKI WYBRAĆ?

Funkcjonalna kuchnia to niezbędne pomieszczenie każdego lokum, jednak by taką stworzyć, konieczny jest precyzyjny projekt. Za pomocą profesjonalnych programów do projektowania, sporządzisz planer kuchni, który będzie charakteryzował się odpowiednio dobranymi wymiarami do danego wnętrza.

Planer kuchni z jest dokładnym odzwierciedleniem wyglądu przyszłego pomieszczenia, a co z tym się wiąże, ułatwia podejmowanie decyzji na etapie koncepcyjnym, podczas projektowania kuchni. Wybór właściwych szafek, frontów, czy nawet uchwytów pozwoli wyposażyć kuchnie zgodnie z wymaganiami oraz w odpowiednim stylu.

Projektowanie szafek kuchennych

Wykonując planer kuchni, możesz uwzględnić dokładny wygląd pomieszczenia, w tym szafek kuchennych, które są jednym z najbardziej istotnych elementów, tworzących klimat kuchni. Odpowiednio dobrane szafki są uzupełnieniem stylu oraz kolorystyki wnętrza. Projektowanie szafek w programie to nieskomplikowany sposób na uzyskanie zadowalającego i wiarygodnego efektu.

Program do projektowania kuchni ma wprowadzoną funkcję korzystania z wielu gotowych bibliotek mebli, dzięki czemu projektowanie szafek kuchennych jest łatwe i nie wymaga zaawansowanych umiejętności. Co więcej, program jest wyposażony w możliwość budowania mebli od podstaw lub ich edycję, co pozwala stworzyć unikalny projekt.

Przykładem innowacyjnego narzędzia jest KD Max, czyli program do projektowania kuchni, umożliwiający automatyczne przycinanie mebli, szafek i frontów do skosów wnętrza. Narzędzie nie wymaga fachowych zdolności. Wystarczy wstawić szafkę w odpowiednim miejscu, nie zwracając uwagi na skos. W następnej kolejności wybrać poszczególną szafkę oraz skos, do którego chcemy przyciąć mebel.

Planer kuchni i opcja dzielenia blatu

Blat kuchenny to podstawowe wyposażenie kuchni. Dzięki opcji dzielenia blatu możliwe jest szybkie wyznaczenie linii podziału płyty, którą można dzielić pod kątem prostym oraz skośnie. Nie jest konieczne podawanie rzetelnych wymiarów, wystarczy określić punkty, przez które przechodzi linia podziału. Program intuicyjnie bierze pod uwagę wydzielone części w wycenie oraz dokumentacji technicznej.

Źródło informacji: https://www.kdmax.pl/