GSTARCAD – PROGRAM DO RYSUNKU TECHNICZNEGO 2D I NIE TYLKO

Praktyczne i profesjonalne narzędzia przykuwają uwagę wielu inwestorów, którzy chętnie decydują się na ich zakup. Jednym z takich oprogramowań jest GstarCAD, czyli innowacyjny program do rysunku technicznego 2D, przeznaczony dla mniej oraz bardziej doświadczonych projektantów. Co ważne, mówi się o nim, jako alternatywie do AutoCAD, która daje szereg kompleksowych możliwości.

Intuicyjny interfejs w znaczący sposób ułatwia każdy etap projektu, a nieszablonowe narzędzia, jak na przykład funkcja płaszczyzny przekroju, która pozwala na wykonanie przekroju obiektu 3D (wykorzystując wybraną płaszczyznę tnącą), umożliwiają nie tylko czytelny, ale przede wszystkim nowatorski projekt.

AutoCAD a GstarCAD

Obydwa programy posiadają wiele cech wspólnych, ale również znacząco różnią się między sobą, m.in. pod względem funkcjonalności. GstarCAD zawiera zdecydowanie więcej innowacyjnych opcji, umożliwiających precyzyjny projekt, także w środowisku 3D. Jeżeli chodzi o kwestię współpracy pomiędzy tymi narzędziami – program do rysunku technicznego 2D bez przeszkód otwiera pliki zapisane w programie AutoCAD, a co z tym się wiąże, import danych jest jak najbardziej bezpieczny.

Jak już zostało wcześniej wspomniane, GstarCAD https://gstarcad.pl/ umożliwia pracę w środowisku 3D, więc uznawany jest nie tylko za program do rysunku technicznego 2D, ale również jako profesjonalne narzędzie, które może posłużyć, jako CAD dla elektryka, geodety, czy konstruktora. Specjaliści z różnych dziedzin tworzą unikalne projekty, dzięki współpracy z profesjonalnymi nakładkami dostosowanymi do danej branży.

CAD dla elektryka

Oprogramowanie CAD 2D/3D jest bardzo popularne wśród osób zajmujących się instalacjami elektrycznymi, oświetleniowymi, zasilającymi oraz różnorodnymi schematami. Jedną z najbardziej wyróżnionych nakładek, wspomagających pracę jest CP-Symbols Electrical, wyposażona w bogate biblioteki symboli i obiektów, które znacząco ułatwiają proces projektowania.

CAD dla elektryka GstarCAD to swoisty program do tworzenia projektów oraz pozwalający opisać schematy instalacji niskiego napięcia, prądowych, teletechnicznych oraz innych, wykorzystywanych na planach i rzutach budowlanych. Jest rozwiązaniem, które fachowo poradzi sobie ze specjalistycznymi projektami.