Silnik renderujący

Jeden z najważniejszych elementów, z jakich składa się program do wizualizacji 3D to silnik renderujący. Pod tą nazwą, kryje się mechanizm wykorzystywany przez program do renderowania w celu wizualizowania obrazu lub jego całych sekwencji. To właśnie ten element odpowiada za dokonanie skomplikowanych procesów, przekładających się bezpośrednio na jakość grafiki.

Procesy, jakie przeprowadza silnik renderujący to m.in. analiza i obliczanie cieni, świateł, lokacji przedmiotów, czy parametrów determinowanych czynnikami atmosferyczne. W dużym uproszczeniu można powiedzieć, że jest odpowiedzialny za generowanie grafik 3D (statycznych lub ruchomych) na podstawie analizy danego modelu sytuacyjnego.

Program do wizualizacji 3D powinien charakteryzować się wysoką jakością tworzonego obrazu, ale także szybkością pracy. Kiedyś proces renderowania kojarzył się z długim oczekiwaniem na efekt, co znacznie spowalniało stworzenie obrazu. Obecnie dobry silnik renderujący jest w stanie wygenerować wysokiej jakości wizualizację w krótkim czasie.

Dobry program do wizualizacji 3D, który szturmem podbija polski rynek jest eyecad VR. Swoją popularność zdobywa możliwością tworzenia animacji w czasie rzeczywistym. Co ważne, aby osiągnąć przy jego pomocy zachwycające efekty, wcale nie trzeba być grafikiem komputerowym. Program do renderowania działa zarówno na systemie Windows, jak i Mac.

Wirtualne spacery nie są nowością, ale ciągle wzbudzają wiele emocji. Jest to ciekawa forma prezentacji. Nie każdy silnik renderujący daje możliwość renderowania w czasie rzeczywistym, dlatego ciągle stanowi to pewną wyjątkowość dla klientów, czy inwestorów. Jest to jeden z powodów, dla których włoskie narzędzie eyecad VR cieszy się tak dużym zainteresowaniem.

Program do renderowania ma szereg wyjątkowych funkcji, do których należą np. zaawansowany edytor tworzenia i edycji terenu oraz efektów atmosferycznych, zmianę pory dnia za pomocą suwaków sterujących słońcem oraz interakcję z obiektami w projekcie. Użytkownik eyecad VR może przesuwać i obracać elementy w czasie rzeczywistym.